Jag har sett skyltar från Tyskland, Danmark, Sverige, Belgien, Frankrike, Italien, Tjeckien, Slovakien och Holland.
Det finns en hel del som kör både inrikes i länderna och över landsgränserna. Att andra länders bussar kör in i grannlandet är ju vanligt, liksom det landet kör in i andra länder etc.
Knut - släpp fackpamperiets bakåtsträvande och se framåt istället för att förhindra allt som är nytt.
Du får säkert på sikt se Flixbuss med norska skyltar om Flixbus ska ha trafik i Norge, speciellt inrikestrafik - världen går framåt Knut & ZJ- ikke bakåt
Med den kommentaren sagt - kan vi NÅGON gång prata om bussar och Flixbus utan att gnälla på dom? Det är bara så himla tröttande. Oavsett om de är bra eller dåliga har de intressanta bussar som kör för dem - fatta!
