...som är en"f-vagn"för SL trafiken fick idag,långfredagen 14 april,göra lite tjänst i Lidingötrafiken:
(http://i224.photobucket.com/albums/dd78/ulfberlin/P1040928_zpshvtmmjhr.jpg) (http://s224.photobucket.com/user/ulfberlin/media/P1040928_zpshvtmmjhr.jpg.html)
Fotad vid Torsvikstorg/Ulf
Trevligt! Hade glömt bort att Lidingö numera kan trafikeras trafikeras av Hornsbergsflex eftersom ön endast trafikeras av innerstadens vagnar.
4803 är ovanlig att se,men antingen 4801 eller 4802 står(nästan)alltid vid Ropsten dagtid för ev behov./Ulf
Tycker 4803 är den jag ser oftast vid Ropsten ;). Men jag är inte där så ofta. Det är kul med variation på Lidingölinjerna, i vintras var en MAN led från Värmdö inlånad till Frihamnen, såg den dock mest på 76 men även Lidingölinjerna gick den på. // Max
Hej,
Tack för era svar. Lite senare samma vecka sågs 4803 på linje 54, skyltad "54 Extrabuss".