GUB 128 har blivit stripad med reklam för UNTs nya TVkanal som invigdes idag i galleria dragarbrunn. Själv tycker jag att denna stripning är den mest lyckade på flera år i Uppsala, riktigt snygg!! Jämför bara med alla Sommarpasset-stripningar, men Media Markt-stripningen på 121 var också lyckad :) Mobilbilder, så kvalitén är inte den bästa..
(http://i452.photobucket.com/albums/qq247/jacob_a94/DSC02283.jpg)
(http://i452.photobucket.com/albums/qq247/jacob_a94/DSC02284.jpg)
(http://i452.photobucket.com/albums/qq247/jacob_a94/DSC02282.jpg)
//Jacob
Tänker på Prideflaggan när jag ser färgsättningen :)
//Simon
Och jag tänker på testbilden. Fast det är kanske den det ska föreställa....
jag tänker själv på byrån "stripe" designad av Sara Larsson:
http://www.svenssons.se/mobler/1040-skankar_och_byraer/1944-stripe_byra/6333-multifargad.aspx (http://www.svenssons.se/mobler/1040-skankar_och_byraer/1944-stripe_byra/6333-multifargad.aspx)
:) //Jacob
Färgsättningen är efter UNT:s nya kanal och den ska leda tankarna till testbild enligt de jag pratat med. Bussen är tänkt att se ut så här ett halvår framåt. Igår var den föresten helt nystripad
Tänk om de kunde göra något liknande för att informera om kontantstoppet.
En enorm överkryssad hundralapp eller nåt.
På mer än en buss.
Citat från: lil-sis skrivet 28 oktober 2010, 09:51:21 AM
Tänk om de kunde göra något liknande för att informera om kontantstoppet.
En enorm överkryssad hundralapp eller nåt.
På mer än en buss.
Men det sitter ju en dekal på bakrutan och en på framdörrarna som försvinner när man öppnar dom. :D